+90532 720 63 81 info@turtoy.com Çekme ve Pikap üstü karavan modelleri.

TURTOY MOTTO XL

Model: TURTOY MOTTO XL FİBERGLASS MONOBLOK

Motto ve Motto XL; ATV,UTV,Motosiklet ve Küçük otomobil kullanıcılarının uzun seyahat, tur ve kamplarda temel barınma ihtiyaçları gözetilerek tam bir fiyat performans ürünü O1 çekme karavan olarak Türkiye'de ilk defa Turtoy karavan tarafından tasarlanmış ve üretim bandına alınmıştır.

2023 Ocak Tüyap Karavanist Fuarı'nda yerli, yabancı kamp, tur tutkunu, seyahat sever motosiklet, otomobil ve ATV kullanıcılarından prototip ürün için geri bildirim toplanarak gerek teknik, gerek fonksiyonel revizyonları ve farklı araç, yol ve iklim koşullarında sürüş testleri ve belgelendirmeleri tamamlandıktan sonra 2023 Nisan Motobike İstanbul  fuarında lansmanı yapılarak ilk müşterileri ile buluşturulmaya başlanmıştır.

Motto, 1 kişinin yanına kişisel eşyalarını da alarak rahatlıkla (tam boy yatak) ve güvenli(su geçirmezlik, havalandırma, panaromik cam tavan, içten kilitleme sistemi) bir şekilde, temel mutfak ve su ihtiyacı sistemi ile beraber uzun seyahatlerinizde, kamplarda, turlarda yol arkadaşınız, eviniz olmak için bir telefon kadar yakın...

Ürünümüz geliştirilirken maksimum güvenlik, minimum ağırlık ve fiyat olarak her kesime ulaşılabilirlik hedeflendiğinden, bu unsurları olumsuz yönde etkileyebilecek gereksiz ve kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterebilen ek aksesuar ve donanımdan kaçınılmıştır. 

Motto (140 kg) 125cc motosiklet ile %30 eğimli yolda içinde kendi malzemeleri dışında herhangi ek bir ağırlık yok iken sorunsuz çekilmiştir, Fakat rampa, dik yokuş gibi yol şartları, yağmur gibi hava koşulları ve kaygan zemin düşünüldüğünde istenilen fren mesafesi için en az 250cc bir motosiklet ve ürünün toplam dolu ağırlığından daha ağır bir araç ile çekilmesi uygun olacaktır

Motto XL (180 kg) 400cc ATV ve 500cc UTV ile ağır arazi koşullarında içinde kendi malzemeleri dışında herhangi ek bir ağırlık yok iken sorunsuz test edilmiştir. Kullanıcının, ürünün boydan ve enden 30 cm genişliğini, Motto XL'nin içine eklemeyi planladığı ekipman ve malzemeleri de hesaba katarak minimum 400cc üzeri daha geniş motosiklet (aerodinamik açısından) ve tüm araçlar ile çekmesi uygun olacaktır.

Tüm çekme karavanlarda olduğu gibi bu iki ürünümüzde de seyir halinde daha güvenli ve konforlu bir yolculuk için içine ek malzeme, yük, vb yerleştirilirken ağırlık merkezi üstünde (tekerlek hizası) yerleştirme yapılması uygun olacaktır. 

Teknik olarak düz yolda çeken aracın performansı ve ağırlığı ile orantılı olarak hız sınırını engelleyici bir unsur olmamakla birlikte, ürünlerde ek fren mekanizması bulunmadığından, çekici aracın özelliklerine göre karayollarının belirlemiş olduğu hız sınırlarına riayet ederek seyir edilmesi, sollamaların yapılması, doğru şerit seçilmesi ve ortalama fren mesafenize vakıf olmak için önceden kendi çekeceğiniz aracınızla uygun bir yolda fren mesafenizi test ederek kullanmaya devam etmeniz önerilir.  O1  belgeli tüm çekme karavanlarda yasal hız sınırı 100 km/h olarak belirlenir.

Dünya'da fabrika çıkışlı veya markanın kendisi tarafından sonradan çeki demiri sağlanabilen motosikletler dışında motosikletlere çeki demiri takılmasını düzenleyen herhangi bir kanun ve mevzuat bulunmadığından ürünün bu motosikletlerle çekilmesi kanunen yasak veya tamamen serbest olduğu söylenemez, dolayısıyla motosiklet ile kullanmayı düşünen kullanıcılarımızın bulundukları konumda (ülke, il, ilçe, köy, kasaba, köy) ürünün artıları ve eksilerini birlikte değerlendirip inisiyatif kendilerinde olacak şekilde motosiklet ile kullanabilirler. Ürünün geliştirilmesinde katkı sağlayan, dünya turuna buna benzer bir barınma çözümü veya römork ile çıkmış kullanıcıların herhangi bir cezai yaptırım ile karşılaşmadıkları bilinmektedir.

Ürünlerimizin belgelendirmeleri, AB'de bulunan ülke ve AB tarafından akredite edilmiş kurumlarca verilen O-1 kategorisinde ( AB tip onay ve sertifikalarını tanıyan tüm ülkelerde geçerli ) çekme karavanlardır. Ek ruhsatı ve muayenesi  yoktur, Ehliyet değişikliği gerektirmez. Ürün tesliminde; ürününüzün faturası, garanti belgesi (2 yıl)  ve çift dilli (Türkçe-İngilizce) olarak karavanınızın şase numarasına özel hazırlanmış AB onaylı O-1 tip onay belgesi düzenlenir.

KULLANIM ŞEKLİ
KLASİK & OFF ROAD 
KULLANIM ALANLARI
SEYAHAT, KAMP, TEMEL BARINMA, RÖMORK
ÖLÇÜLER (KABİN İÇ NET/ KABİN DIŞTAN DIŞA / YÜRÜR HALDE TOPLAM )
UZUNLUK    >  230 CM / 240 CM / 300 CM  (ÖN ÇEKİ TERTİBATI İLE))
GENİŞLİK     > 120 CM / 165 CM                  (ÇAMURLUKLAR DAHİL)
YÜKSEKLİK  >  90  CM / 100 CM / 130 CM  (TEKERLEK ÜZERİNDE)
TOPLAM AĞIRLIK
180 - 200 KG 
ÇEKİ DEMİRİNE BASKI YÜKÜ
30 KG
DIŞ KABUK
 FİBERGLASS MONOBLOK GÖVDE
SU YALITIMI
%100 SU GEÇİRMEZ FİBERGLASS MONOBLOK GÖVDE
ISI YALITIMI
OTOMOTİV KEÇE DÖŞEME
CAMLAR
ÖZEL YALITIMLI E BELGELİ SİNEKLİK VE GÜNEŞLİKLİ YAN KARAVAN CAMLAR
ÖZEL TEMPERLİ E BELGELİ PANAROMİK CAM TAVAN + GÜNEŞLİK PERDESİ
ÖZEL TEMPERLİ E BELGELİ ÖN GÖZETLEME CAMI 
ÖN KAPI - ARKA KAPAK
İÇTEN DIŞTAN KİLİTLENEBİLİR ÖN KAPI DIŞTAN KİLİTLENEBİLİR ARKA KAPAK
SİNYALİZASYON
E BELGELİ LED STOP VE SİNYAL LAMBALAR
ŞASE 
3mm ST37 GALVANİZLİ SAC / 40*80*2mm PROFİL + GALVANİZ
AMORTİSÖR / JANT+LASTİK
SERTLİK AYARLI 2 ADET AMORTİSÖR , 2 ADET 13 İNÇ JANT LASTİK
KAPLİN
E BELGELİ KNOTT FRENSİZ KAPLİN
KAPLİN - ŞASİ BAĞLANTISI
TURTOY MARKA ÖZEL ÜRETİM E BELGELİ YÜKSEKLİĞİ AYARLANABİLİR BAĞLANTI GÖVDESİ
RÖMORK ELEKTRİK FİŞ GİRİŞİ
STANDART 7'Lİ PİN
BİRLİKTE KULLANIMA UYGUN ARAÇLAR
ATV, UTV, MOTOSİKLET, OTOMOBİL, MİNİBÜS, KAMYON, KAMYONET …
ARAÇ TİP ONAY
E5 (İSVEÇ) 750 KG ALTI O-1 FRENSİZ KAPLİNLİ ÇEKME KARAVAN
ÜRETİM YERİ
KONYA
GARANTİ SÜRESİ
2 YIL

OCAK
TEK GÖZ GAZ KARTUŞLU & PİKNİK TÜPLÜ OCAK
EVYE
30 CM KROM (PASLANMAZ)
TEMİZ SU
İSTEĞE BAĞLI HAZIR 5 LT PET ŞİŞE SU TAKILABİLME
POMPA
DAMACANA POMPASI (ŞARJLI)
GRİ SU
ALTTAN KOLAY TAHLİYE
YATAK 
SİLİNEBİLİR KUMAŞ KAPLI 28 DANSİTE 6 CM SÜNGER YATAK
YASTIK
KIRPINTI DOLGULU YASTIK

Motto XL daha açık  iç döşeme renk seçenekleri gri -bej artık daha aydınlık ve daha ferah...

Kolaylıkla erişilebilir, içine yatmaya girdiğinizde, ayakkabılarınızı veya diğer özel eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebileceğiniz  gizli saklama bölmesi gibi birçok yeni özellikler değerli kullanıcılarımızın deneyimine sunuldu...

GALERİ

Mottonuzu, güneşli ve sıcak havalarda ısı yalıtımı açısından önerimiz olan  standart beyaz dışında; talebiniz doğrultusunda  ekstra fiyat farkıyla aşağıdaki düz opak renklere (tek renk) veya  vereceğiniz özel metalik, 3 katmanlı özel karma boya (tek renk) ile  daha da kişiselleştirebilirsiniz.